CiddiGazete- MYK toplantısının ardından kameraların karşısına geçen CHP Sözcüsü Faik Öztrak, kongre süreciyle ilgili karar alındığını duyurdu. Öztrak'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

- Kongreler sürecinin bugün başlatılmasına ve mevzuattaki asgari süreler dikkate alınarak hızla tamamlanmasına karar verdik.

- Ülkemizde gıda fiyatları kesintisiz artıyor. Dünyada da böyle diyerek izah etmek mümkün değil. Bunun nedeni hükümetin beceriksizliği. Seçim döneminde doğalgazın millete bedava verilmesi enflasyonu 3 puan düşürmüş. Haziranda gaz fiyatları eski fiyatına çıkacak, enflasyon o zaman artacak.

- Önümüzdeki ay diğer tüm mal ve hizmetler sabit kalsa bile, sadece doğalgaz eski seviyesine döneceği için enflasyon 3 puan yükselecek.

- Saray'ın emekli, memur ve asgari ücretlilere verdiği taahhütler var. Biz bütün bu sözlerin takipçisi olacağız.

- Yakın zamanda laf dinlemediği için görevden alınan MB Başkanları, affını isteyen Hazine Bakanları düşünüldüğünde önümüzdeki dönem umut vaat etmiyor.

İşte vergisiz telefonun detayları İşte vergisiz telefonun detayları

- TİP'in seçilmiş milletvekili Can Atalay hala tahliye edilmedi. Bu sadece onu değil ona oy verenleri de tutuklamak anlamına da geliyor. Milletin vekil seçtiği Can Atalay'ı milli iradeyi serbest bırakın.