CiddiGazete- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın gençlere ilişkin son videosuna tepki gösterdi.

“Bakan Murat Kurum, gençlere seslenerek videodaki Mehmet Ali kardeşimize kulak vermemizi söylüyor. Gençlerin yurt bulamadığı, binbir gayretle kiralık ev aradığı, ev bulamayıp okula gelememekten korktuğu bir dönemde ben de merak edip izledim. İktidarın şu konuda hakkını teslim etmek lazım, her zaman daha da kötü bir sürprizle karşımıza çıkabiliyorlar” diyen Gökçen açıklamasında şunları kaydetti:

“Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bugün öğrenciye açıkça ‘kiralık ev bulamıyorsanız evi satın alın’ demektedir. Bu tam bir ‘ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler’ vakasıdır. Gençlerin otobüs bileti bulamadığı için memleketinde ailesini göremediği, dışarı çıkıp arkadaşlarıyla içeceği bir kahvenin bile hesabını yapmak zorunda olduğu, günde üç öğün yemenin lüks sayıldığı bir dönemde aklımızla alay ediyorlar.

20 yıldır yurt sorununu ısrarla çözmeyen anlayış, genç yoksulluğunu derinleştirmekte, gençleri bilinçli olarak tarikat ve cemaatlere muhtaç etmektedir. İktidarımızda gençlerin güvenle ve insanca koşullarda kalabileceği yurtları inşa edeceğiz. İktidarımızda TOKİ, bu tür halkla dalga geçen reklamlarla uğraşmak yerine yurt sorununu çözecek. Bir yıl içinde 2 ya da 3 kişilik odaları olan, internet, sıcak su ve güvenlik sorunu olmayan yurtlar inşa edeceğiz.”

BAKAN KURUM’UN MESAJI

TBMM'ye gelen ilk tezkere 'Katar' oldu TBMM'ye gelen ilk tezkere 'Katar' oldu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 13 Eylül’de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ayrıntılarının açıklanacağı, “Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi” olarak duyurulan projeye ilişkin Twitter hesabından paylaşımlar yapmayı sürdürüyor.

Bakan Kurum’un paylaştığı, “Gençler! Mehmet Ali kardeşimize bir kulak verin. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde;

Gençlerimize (Bu ilk kez olacak)

Emeklilerimize

Engellilerimize

Şehit yakınları-gazilerimize özel kontenjan ayırıyoruz.

Vatandaşlarımız uygun fiyatlarla ev sahibi olabilecek.

13 Eylül’ü bekleyin” mesajına bir üniversite öğrencisinin kiralık ev tutmak yerine TOKİ’den ev satın almasını anlatan bir video eklemişti.