CiddiGazete- İstanbul'da silahları ateşlemeye hazır bir şekilde bekleyen motosikletli iki kişi ihbar edildi. tv100'den Levent Albayrak'ın haberine göre; polis ekiplerinin gözaltına aldığı şüpheliler emniyete götürüldü ve üst aramaları yapıldı. Üzerlerinde çelik yelek ve silah bulunan şüphelilerin, silahlarının da ateşlenmeye hazır olması polisin dikkatini çekince araştırma derinleştirildi. Sorguya alınan şüpheliler susma haklarını kullandı.

WHATSAPP YAZIŞMALARINDAN EKŞİOĞLU ÇIKTI

Araştırmaya Organize Suçlar Polisi'nin de dahil olduğu olayda teknik inceleme başlatıldı. Şüphelilerin cep telefonları ve WhatsApp yazışmaları incelenerek deşifre edildi. İki şüphelinin suikast için bölgeye geldiği belirlendi. Hedeflerindeki isim ise Sedat Peker'in paylaşımlarıyla gündeme gelen Cihan Ekşioğlu olduğu belirlendi. Ekşioğlu, Sezgin Baran Korkmaz'ın gündeme getirdiği Paramount Otel tartışmalarının da odağındaki isimdi.

"FARK ETMEZ ONLARA DA SIKARIZ"

İstek şarkıyı bilmeyen şarkıcı öldürüldü İstek şarkıyı bilmeyen şarkıcı öldürüldü

Şüphelilerin "Dalton" kod adını kullanan bir kişiden talimat aldığı, bu kişinin de şüphelilere, Ekşioğlu'nun fotoğrafını gönderdiğini ve "Dikkat edin yanında polis korumalarıda var" diyerek uyardığı tespit edildi. Şüphelilerin de kendisine, "Fark etmez ağabey onlara da sıkarız" dedikleri belirlendi. Teknik incelemenin tamamlanmasıyla şüphelilerin güzergahları da belirlendi. İki kişinin, o bölgede sürekli keşif yaptıkları ortaya çıktı.