CiddiGazete- İyi Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve Kurumsal İlişkiler Başkanı Mustafa Cihan Paçacı, görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Cihan Paçacı'nın istifa açıklaması şöyle:

Aziz Milletimizin bilgisine.

Partisini değil, kendisini kurtardı Partisini değil, kendisini kurtardı

Ülkemizin ve milletimizin umudu olan Altılı Masa’nın Cumhurbaşkanı adaylık sürecine dair, bir gazeteciye verdiğim demecin, maksadı aşan yorumlara neden olduğunu görüyorum.

Demokrasimize nefes aldıracak bir süreçte büyük emek harcayan,

Sayın Genel Başkanımızı ve partimizi,

Aynı zamanda, Altılı Masayı oluşturan Sayın Genel Başkanların iradelerini koruyup kollamak amacıyla;

İYİ Parti’deki Kurumsal İlişkiler Başkanlığı görevimden istifa ediyorum.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarım.

PAÇACI'YI NAGEHAN ALÇI YAKTI!

İyi Parti Kurumsal İlişkiler Başkanı Cihan Paçacı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun olası cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Habertürk yazarı Nagehan Alçı'ya konuşan Paçacı, "Şöyle bir şey var; Sokakta Kemal Bey’e itiraz görüyoruz, 'dürüst değil mi?' diye soruyoruz, 'dürüst' diyorlar. 'Devlet tecrübesi yok mu?' diyoruz 'var' diyorlar. 'E o zaman?' 'Ama olmaz...' Sokaktaki bu itirazı İYİ Parti olarak görmezden gelemeyiz Nagehan Hanım. Bu itiraz var" dedi.

Alçı'nın "Kemal Bey son derece kararlı, partisi de yekvücut şekilde arkasında sapasağlam duruyor. Siz Kılıçdaroğlu ile ilgili sahada olumsuz bir tablo var dediniz. Ne olacak o halde? Sayın Akşener ve İyi Parti Kemal Bey’in adaylık talebi masaya geldiğinde ne yapacak?" sorusuna Paçacı, şöyle cevap verdi: "Şayet böyle bir şey olursa İYİ Parti bu konuya itirazını kayda geçirmiş olur. Ondan sonra iki ihtimal var, ya Kemal Bey bu itiraza karşı yeni bir aday önerir ya da kendisinde diretir."

Nagehan Alçı'nın "Sizce hangisi daha olası?" sorusuna Paçacı, "İkincisi gibi görünüyor" dedi. Alçı'nın "O zaman ne olur?" diye sorması üzerine Paçacı, şöyle yanıt verdi: "6’lı Masa bir deklarasyon yayınlayabilir ve çoklu adayla çıkar, İYİ Parti de kendi adayını çıkarabilir. 2. tura kalanı destekleyin diyebilir."

"İYİ PARTİ ADAY ÇIKARIRSA CHP'Lİ OLMAZ"

"Böyle bir senaryo mümkün mü? İyi Parti aday olarak kimi çıkarır? Ekrem İmamoğlu’nu mu?" şeklindeki soru üzerine Paçacı, şunları söyledi:

"Bakın partide genel hava Ekrem Bey’den yana. Ama İYİ Parti kendi adayını çıkaracaksa bu asla CHP’li bir aday olmaz. Böyle bir şey doğru da değil. Zaten Meral Hanım başından beri bu belediye başkanları için genel başkanlarının göstermesi koşulu ile sıcak bakacağını söylüyor. Ekrem Bey de böyle bir şeye sıcak bakmaz. Böyle bir durumda İyi Parti kendi içinden bir isim çıkarır."

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in olası cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin Paçacı, "Hayır, Meral Hanım başından beri çok net bir şekilde kendi ile ilgili feragatte bulundu, hedefini koydu" dedi.