CiddiGazete- Türkiye'deki yüksek enflasyon ve buna bağlı yaşanan hayat pahalılığı dar gelirlileri içinden çıkılamaz bir hale getirdi. Temel gıda ürünleri, meyve-sebze bile lüks oldu.

Artık pazar ve marketlerdeki ürünler değil, ürünlerin üzerindeki etiketler konuşulur duruma geldi. Çünkü ne satıcılar bu etiketleri yazmaya; ne de alıcılar bu etiketleri görmeye alışık. Öyle ki sezonundaki bazı meyvelerdeki etiketler 3 haneyi geçti.

Beyoğlu Balık Pazarı'nda incirin kilosunun 240 liraya, tanesinin ise 20 TL'ye satılması sosyal medyada gündem oldu. Aynı tezgahta kiraz 150 ile 220 lira, yerli ceviz 350 lira, kuru incir 300 lira!

ESNAF İSYAN ETTİ

Yüksek fiyatlı etiket yazmak esnafı da rahatsız eder hale geldi. Bilecik'te bir manav, fiyat etiketine, "Maalesef Bilecik domatesi, Bilecik'te 15 TL" diye yazdı. Bu görüntüler de sosyal medyada gündem oldu.

Kripto piyasası Bitcoin öncülüğünde geriledi Kripto piyasası Bitcoin öncülüğünde geriledi

"MİLLETİN SABIR TAŞI ÇOKTAN ÇATLADI"

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Bazı AK Partili Vekiller 'meyveyi, sebzeyi yaz gelince mevsiminde yiyin' diye millete akıl verip, sabır telkin ediyordu. Yaz geldi de geçiyor. Bilecik domatesi Bilecik'te 15 lira. Milletin sabır taşı çoktan çatladı. Saraydaki kibirlinin haberi yok" dedi.