Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nden çıkarılan 30/11/2018 tarih ve 2018/319 esas sayılı karar ile "Çıtır Usta" markasının iflası ilan edildi. Firmaya daha önce 1 yıl kesin mühlet kararı verilmişti. Ancak konkordato komiserlerinin verdiği raporlar neticesinde, iki ay sonra firmaya mahkeme tarafından iflas kararı verildi. Şirketin tasfiye işlemleri başlatıldı. Çıtır Usta markası, yeme içme sektöründe 2003 yılından bu yana faaliyet gösteren, 3 ülke, 25 şehir ve 60'dan fazla noktada pide, kebap konseptli restoranlar ile hizmet veriyordu. Sahip olduğu restoranların önemli bir bölümü AVM'lerde bulunuyordu.

İLK ŞUBE 2003 YILINDA AÇILDI

Çıtır Usta marka kurucusu Atilla Külekçioğlu, 1993-2003 yılları arasında Almanya başta olmak üzere Avrupa'nın değişik şehirlerinde gastronomide edinmiş olduğu tecrübelerini ve sektörün ihtiyaçlarını sentezleyerek Türkiye’de pide ve kebap konseptini birleştirerek markanın ilk şubesini 2003 yılında İstanbul Bakırköy Galleria AVM de açtı. Kısa süre içinde İstanbul'dan başlayarak Türkiye’nin çeşitli bölgelerine yayıldı.

HACİZLERE KARŞI KORUMAYA ALINMIŞTI

Şirketin daha önce başvurduğu konkordato sürecine ilişkin mahkeme, şirketi hacizlere yönelik korumaya almış ve üç aylık geçici mühlet vermişti.