CiddiGazete- İyi Parti İBB Meclisi Grup Başkan Vekili İbrahim Özkan, CHP ile iş birliğini savunan açıklamalarıyla gündeme gelmişti. Özkan, dün yaptığı açıklamada, "CHP ile arka kapı diplomasisi yapıyorduk. İstanbul'da kazanılacak yerde 3 ilçe belediyesi, 25 büyükşehir belediye meclis üyesi ve CHP'li ilçe belediyelerinde birer başkan yardımcılığı verilmesi konusunda temaslarımız sürüyordu. Buğra Kavuncu bana 'Beşiktaş'ı bile verseler işbirliği yapmayacağız' dedi" demişti.

"BABALARININ MALI GİBİ!"

İbrahim Özkan'a tepki İyi Parti Siyasi İşler Başkanı Oktay Vural'dan geldi. Vural, "CHP ile arka kapı pazarlığı yapılmış! Hangi sıfat ve yetkiyle? Parti tüzel kişiliğinin kararı nerede? Kimle yaptın pazarlığı? Bir de bunu çıkıp anlatabiliyor? Diğeri de partisinin kurumsal iradesi olmadan makam dağıtıyor! Kim bu? Partinden yetki aldın mı? Sanki babalarının malı gibi!" diyerek sert tepki gösterdi.

DAHA DÜN PARTİYE GELMİŞSİNİZ

En güvenilir siyasi figürler En güvenilir siyasi figürler

İbrahim Özkan'dan Vural'a cevap geldi. İyi Parti'nin kuruluşunda yer almayan, GİK üyesi seçildiği kurultaya da katılmayan Vural'a, "Daha dün partiye gelmişsin" diyen Özkan, "Arka kapı diplomasisinde yetki olmaz insiyatif olur. Konuşmamda da belirtiyorum. Bugüne kadar bu süreçleri Sayın Genel Başkanla ben yürüttüm. Daha dün partiye gelmişsiniz. Ne maksatla geldiğiniz belli değil... Daha genel başkan yardımcılığını garanti etmeden profil bilgilerinizde İyi partiyi yazamamış, makam beklemişsiniz. Daha sonra İyi Parti bilgilerini yazıp twit atmaya başlamışsınız. Partinin kuruluşundan bu yana emeği olan bana söz söyleyecek bu partideki en son kişisiniz" dedi.