CiddiGazete- Gelecek Partisi Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Başkan Danışmanı Abdullah Teber, partisinden ve tüm görevlerinden istifa ettiğini duyurdu.

Teber, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“1980 yılında başlayan iş hayatında, bugün ülkemizi dünya sıralamalarında temsil eden bir iş insanıyım.

Liderlik hizmet etmek makamıdır. Ben de buna inanarak, hizmet etmekten, hukuktan, adaletten yana yolumu hiçbir zaman değiştirmedim şükürler olsun. Adalete olan güvenimizden, inancımızdan ötürü her zaman adaletsizlikle, hukuksuzlukla, liyakatsızlıkla karşılaşanlarla birlikte yan yana, omuz omuza yol aldım, dinine, diline, milletine, kültürüne, rengine, menşeine bakmaksızın.

Bu noktada, ülkede seçilmiş son Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yaşadığı adaletsizlikten ötürü, fikir ve dünya görüşlerimiz ne kadar ayrı da olsa, sessiz kalmamak adına, 2019 yılında kurduğu Gelecek Partisi’nin kurucular kurulunda görev aldım. Amacım uğradığı hukuksuzluğa sesli destek vermekti.

Neticede adaletten mahrum bırakılmış birisi olarak adaleti en çok savunacak kişidir diye düşündüm. Kullandığı enstrüman adaletten ve liyakatten başka bir şey olmaz diye düşündüm. İş hayatımdaki yoğunluğumu bir kenara bırakarak, yılların verdiği tecrübe ve birikimim ile adaletin vuku bulacağına inandığım parti ile yol almaya başladım.

Fikirleri, kültürleri, eğitimleri, yaşları, cinsiyetleri farklı 152 kişi olarak çıktığımız yolda ben önce adalet, sonra liyakat düsturu ile hareket ettim ve tüm ekip arkadaşlarımın da, Genel Başkan Ahmet Davutoğlu dahil, böyle olduğunu düşündüm. Fakat geçirdiğimiz onca zamandan sonra adaletin, liyakatın çok da benimsenmediğine şahit oldum. Aslında en çok karşı çıktıkları, en çok istemediklerinin, adalet ve liyakat olduğunu gördüm. Son seçimlerde görüldüğü üzere adam kayırmaca, yandaş besleme, eş, dost, akraba derken liyakatin ve adaletin unutulduğu, emeğin, zamanın, yılların ve onca insanın umutlarının boşa harcandığını gördüm.

Kurucular kurulu üyesi olarak üzerimde; seçmene, üyelere, benim gibi düşünen mesai arkadaşlarıma karşı kendimi sorumlu hissederek bazı şeyleri düzeltmek, anlatmak istediğimde Ahmet Davutoğlu’na ulaşamadım. Onca insana karşı hata yapılmasına izin vermeyeceğimi bilen, adil ve hakkaniyetli olunması konusunda söylemlerim olacağını bilen Genel Başkan telefonlarıma çıkmadı, toplantı taleplerimi karşılıksız bıraktı.

Neticede; insanların kendine olan inancını, beklentisini karşılayamadı, hayal kırıklığına uğrattı. Kendini ve birçok yakınını kurtarma pahasına partiyi ve partiye inananları ve dahi ülkeyi yarı yolda bıraktı. Bizleri milletvekili olmak için mücadele eden kişiler, kendisini de vekillik makamı dağıtan bir mevki olarak gördü. En başından beri bazı arkadaşlarımın (Teşkilatın en çalışkan neferi, kurucu kardeşim Veysi Akay’ın da açıklıkla izah ettiği gibi) ve benim verdiğim desteği anlamamış, görmemiş, adil olacağı, liyakatlı davranacağı konusunda verdiği sözü şimdiden tutamamış ve önce yol arkadaşlarının güven oyunu sonra da seçmenin oyunu kaybetmiştir.

CHP'li Ağbaba'dan TÜİK'e enflasyon tepkisi CHP'li Ağbaba'dan TÜİK'e enflasyon tepkisi

Kuruluşundan bugüne memleketin her yerinden benim için bu partiye mesai, emek ve para harcayan tüm yol arkadaşlarım, hakkınızı bana helal etmenizi istiyorum.

Genel Başkana olan inancımı kaybettim. Adaletli ve liyakatlı bir tutumu olacağına inanmadığımdan dolayı genel başkan danışmanlığından, parti yönetim kurulu üyeliğinden ve parti üyeliğinden istifa ediyorum.”