TRT'den canlı yayında sansür TRT'den canlı yayında sansür

CiddiGazete- PKK terör örgütü patentli Dem Parti, Antalya 1'inci Olağanüstü Kongresi'ni Kepez ilçesinde bulunan bir düğün salonunda yaptı.

Dem Parti Genel Başkanı Tuncer Bakırhan konuşmasında, kongre için salon talebini reddeden Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni tehdit etti.

"OYUMUZU ALACAKSIN AMA SALON VERMEYECEKSİN!"

Bakırhan, CHP yönetimindeki Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne yüklendi. Bakırhan, "Oyumuzu alacaksın, oyumuzla saltanat kuracaksın. Ama Kürtler salon talep ettiği zaman vermeyeceksin? Antalya'da sizin huzurunuzda sesleniyorum; biz işbirliği de yaparız, güç birliği de yaparız, her masada da otururuz. Burada bir problem yok. Ama biz asla bir faşiste, ırkçıya, salon vermeyene oy vermeyiz. CHP'li arkadaşlar da burada. Genel merkezleriyle de görüşeceğiz. Bunu da burada ilan ediyoruz. Bizi yok sayan, AKP ve MHP gibi yaklaşan insanlara ne oy ne de işbirliği yapacağımızı buradan ilan ediyorum."

SIRRI SAKIK: OY MOY YOK

Dem Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık da Bakırhan'ın açıklamalarına destek verip Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'e tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Sakık "Geçen yıl İsviçre'de kaybettiğim yengemi Antalya'da defnetmek istediğimizde mezar yeri bile vermemişti o M. Böcek. Siz oy moy yok!" ifadelerini kullandı.