CiddiGazete- Yüksek Seçim Kurulu'nun siyasi partilerin yerel seçim aday listelerini sunmaları için verdiği süre bugün saat 17.00 itibarıyla sona erdi.

Kurultay öncesi usulsüzlük iddiası Kurultay öncesi usulsüzlük iddiası

PKK terör örgütü yandaşı Dem Parti'nin geç başvuruda bulunduğu için İstanbul İl Seçim Kurulu tarafından sunulan aday listelerinin kabul edilmediği iddiası kısa sürede gündem oldu.

DEM PARTİ'DEN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

Kısa sürede gündem olan iddiaya ilişkin Dem Parti'nin sosyal medya hesabından açıklama yapıldı.

X'ten yapılan açıklamada, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için başvurumuzu zamanında yaptık. Yapılan spekülasyonlar gerçeği yansıtmamaktadır. Bu spekülasyonları gidermenin sorumluluğu İl Seçim Kurulu'ndadır" denildi.

DEM'İN AVUKATI KAÇTI!

Adliye önünde bekleyen basın mensuplarının sorularını cevaplamaktan kaçınan Dem Parti avukatı, başvuruyu saat 17.00'den önce yaptıklarını ve alındı belgesini aldıklarını ifade etti. Gazetecilerin ısrarlı sorularına cevap vermeyen parti avukatı, basın mensuplarının olduğu alandan adeta kaçarak uzaklaştı.

BELİRSİZLİK ÇÖZÜLDÜ

Son olarak İl Seçim Kurulu Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, Dem Parti İstanbul büyükşehir belediye başkan adaylığı için başvurusunu zamanında yaptı ve partinin başvurusu kabul edildi.

İSTANBUL İL SEÇİM KURULU'NDAN AÇIKLAMA

İddiaların ardından İstanbul İl Seçim Kurulu'ndan yapılan açıklamada, "DEM Parti'nin başvurusu 16.55'te alındı, 17.54'te işlemler tamamlandı" denildi.

Bununla birlikte İstanbul büyükşehir belediye başkanlığı adaylığı için 22 siyasi parti ile 30 bağımsız aday başvuruda bulunmuş oldu.