CiddiGazete- DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğu, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı'nın kardeşinin FETÖ kuruluşu Bank Asya'ya para yatırdığı için "terörle iltisaklı" ilan edilmesine karşı çıktı.

İçişleri Bakanı Yardımcısı İsmail Çataklı'nın kardeşinin Bank Asya'ya para yatırdığı için terör örgütü üyesi ilan edilmesini eleştiren Yeneroğlu, "Legal bir bankaya para yatırmış olmak ne İçişleri Bakan Yardımcısının kardeşini terör örgütü üyesi yapar, ne de benzer durumda olan sayısız insanı. Talep edilmesi gereken Sn Çataklı'nın kardeşinin cezalandırılması değil, benzer durumdakilerin mağduriyetlerinin sonlandırılması" dedi.

“AYNI DURUMDA OLANLAR DEVLETİN İLERİ MAKAMLARINDA"

İktidar ve muhalefet partilerinin "senin tarafındakiler daha terörist" yarışına girmesini de eleştiren Yeneroğlu, paylaşımına şöyle devam etti:

Herkesi kolayca terörist ilan eden İçişleri Bakanının da işine gelince bir hukuk devleti ilkesi olan "ihbar suçun sabit olduğu manasına gelmez"i hatırlaması da bildik çifte standart.

Ülke maalesef öyle korkunç bir halde ki aynı durumda olan insanlar terör örgütü üyesi olarak cezaevinde yatabildiği gibi devletin en ileri makamlarında da oturabiliyor veya insanlar makamlarına göre bir hukuksuzluğu alkışlayıp diğerini koruyabiliyor.

Hukukun geçerli olmadığı ve dolayısıyla herkesi tehdit eden bu tabloyu değiştirmedikçe ülkede hiçbir şey düzelmez, sadece nöbetleşe zorbalık devam eder.

Şart olan herkesin ötekinin hakkını da kendi hakkıymış bilinciyle savunması. Bu hem iktidarın hem de muhalefetin sorumluluğu.

Erdoğan kimlere hakkını helal etmedi Erdoğan kimlere hakkını helal etmedi

ÖZGÜR ÖZEL ORTAYA ÇIKARMIŞTI

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yardımcısı İsmail Çataklı'nın kardeşi Osman Çataklı'nın FETÖ firarisi olduğunu söylemişti.

Özgür Özel'in, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yönelik, "Senin bakan yardımcının yurtdışında firari FETÖ'cü kardeşi var mı yok mu?" sözlerine, Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, "Sen söyleyince baktım, hakkında ihbar var" diye cevap vermişti.