CiddiGazete- MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli’nin Beşiktaş Kulübü üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

İsmail Özdemir'in açıklaması şöyle:

"Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler sebebiyle 44 bini aşkın vatandaşımızın şehit olduğu afet sonrasında futbol maçlarını izleme bahanesiyle tribünleri tahrik eden bazı eylemler, şehitlerimize ve milletimize büyük bir saygısızlık olmuştur.

Bugün oynanan Beşiktaş JK- Fraport TAV Antalyaspor müsabakasında da deprem şehitlerimize yapılan sistemli saygısızlık Beşiktaş’a ve Beşiktaş’ın taşıdığı milli manevi değerlere yakışmamıştır. Sayın Genel Başkanımız Beşiktaş JK üyeliğinden bugün itibarıyla ayrılmıştır. İlgi ve bilgilerinize sunarım. Saygılarımla."

NE OLMUŞTU?

Dün oynanan Fenerbahçe- Konyaspor maçında, "hükümet istifa" sloganları atıldı. Devlet Bahçeli, bugünkü Beşiktaş- Antalyaspor karşılaşmasından önce sosyal medya hesabından paylaşım yaparak "hükümet istifa" yönünde atılan sloganları eleştirdi ve devamı halinde maçların seyircisiz oynanmasını istedi. Bahçeli'nin paylaşımı etkili olmadı; Beşiktaş tribünlerinden de "hükümet istifa" sloganları yükseldi.