CiddiGazete- Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde katıldığı törende ülkücüleri şaşırtan ifadeler kullandı.

Bahçeli, depremden 68 gün sonra illeri dolaşırken, acılar devam etse de hayatın normalleştiğine şahit olduklarını dile getirerek, "Üzüntümüz devam etse de geleceğe umutla bakar hale geliyoruz. Bu, sevindirici bir durumdur. Bu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ve onun lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ve kadro arkadaşlarının inanmışlıkla, meselenin üzerine kararlılıkla gitme ve yürüme olayıdır. O sebepten dolayı bugün geleceğe umutla bakar bir hale gelmişiz. Yarın daha güzel olacak, ertesi gün daha güzel olacak ve netice itibarıyla Allah'ın izniyle atılan temellerle, açılan dükkanlarımızla, kavuşulan yuvalarımızla Türkiye hep beraber ayağa kalkacaktır" dedi.

Böyle bir dönem içerisinde fitne ve fesat yaymaya kalkanlara karşı çok dikkatli olunması gerektiği söyleyen Bahçeli, şu değerlendirmede bulundu:

- Depremin ne olduğunu anlamakta acze düşenler, siyasi istismarla yalan üstüne yalanlar katmak suretiyle, yapılacak olan hizmeti örtmeye çalışıyorlar, milletimizi aldatmaya çalışıyorlar. Bu doğru bir siyaset anlayışı değildir.

- Bu, birlik ve beraberliği tahrip eden bir fesat olayıdır. Buna dikkat etmek lazım, önce "kardeşlik" demeliyiz, sonra hep beraber yürümeliyiz.

- Onun için geçmişi hatırlatacak tarzda parlamenter sisteme dönüşü bir çıkış yolu olarak ortaya koyan zavallılar, şimdiden 7 parçaya bölünmüş, ne yapacağını şaşırmış, birbirleriyle örtüşen kavgalar içerisine girmişken, yalan ve iftirayla geleceğimizi karartmaya çalışıyorlar.

"LiDERİMİZ ERDOĞAN'DIR DEMELİYİZ"

- Şimdi istikrar var, gelecek var, şimdi Cumhur İttifakı var ve bu ittifakın liderinin 14 Mayıs'ta seçimi var.

- Öyleyse 14 Mayıs'ta sandığa gitmeliyiz, bu hizmeti durdurmak isteyenlere cevaben, "Yürüyoruz biz, devam ediyoruz biz, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'dır" demeliyiz.

- Öbür yandan da Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni güçlü bir hale getirmeliyiz.

- Urfa'dan isteğim, bugüne kadar hangi partiden olursanız olunuz, hangi partiye oy verirseniz veriniz ama 6 Şubat'tan sonra, 15 Temmuz'dan sonra Türkiye'nin kavuşmuş olduğu huzuru, istikbali karartmaya yeltenenlere fırsat verdirmemek için mutlaka sandığa gitmeliyiz ve Cumhurbaşkanlığında kararımız net olan, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tekrar Cumhurbaşkanı seçmeliyiz.

- Öyle bir sonuç almalıyız ki fitnenin de fesadın da dış güçlerin de küresel oyunların da hepsinin oyunu bozulsun ve Türkiye kendi iradesiyle, kendi kardeşleriyle, milli ve yerli bir liderin etrafında kenetlenmeli ve Türkiye ikinci Cumhurbaşkanlığı döneminde yeni bir yüzyılın temelini atarak yoluna devam etmelidir.