CiddiGazete- Devlet Bahçeli partisinin grup MHP grup toplantısında gündemi değerlendirdi. 2 Haziran'da 3 ilçe 4 beldede tekrar edilen seçimlerle ilgili yorum yapan Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i eleştirdi.

Özgür Özel'in Kayseri Pınarbaşı seçimlerini kazanmalarının ardından söylediklerini hatırlatan Bahçeli şöyle dedi:

"MHP 31 Mart'ta yapılan Pınarbaşı'ndaki seçimlerde usulsüzlük olduğunu ispat etmiş ve tekrarı sağlanmıştır. CHP Başkanı müfteriliğine yeni bir halka eklendi. Ağzından çıkacak sözler bunlar mı olmalıydı?

MHP'nin herhangi bir mensubunu terörle ilişkilendirmek yumuşama pozu veren biz zatın edepsiz beyanıdır. CHP başkanı terör ve terörist görmek hususunda merakta ise yanı başında vazo gibi tuttuğu Dem'li bölücülere bakması en doğal tercih olacak.

"YOLU YOL DEĞİLDİR"

Bize üslup uyarısı yapan kişinin önce kendi ağzını yıkaması tavsiyemdir. Yalan iddialarda bulunan CHP başkanının yolu yol değildir.

"DÜMENCİLİĞİN SONU AYAKÇILIKTIR"

Bir yanağımıza tokat atana diğerini dönemeyiz. Ya aynısı ile karşılık veririz ya da o eli kırar atarız. Dümenciliğin sonu aylaklık ve ayakçılıktır."

"BİR TERÖRİSTİN ADAY GÖSTERİLMESİ..."

Özgür Özel, Yılmaz Özdil'i kızdırdı Özgür Özel, Yılmaz Özdil'i kızdırdı

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

- MHP’nin herhangi bir milletvekilini terörle ilişkilendirmek, yumuşama pozları veren bir zatın edepsiz beyanatıdır.

- Yumuşama kisvesi altında lafla peynir gemisi yüzdürenlerin ne yapacağı ayrıca ele alınmalıdır.

- Hakkari Belediye Başkanı hamdolsun görevden uzaklaştırılarak gözaltına alınmıştır. Bir teröristin 31 Mart seçimlerinde aday gösterilmesi demokrasiye hakarettir.

- CHP liderinin yolu yol değil. Sözleri itibarlı değildir. Kendisi her şeyi yapacaktır. Sonra da normalleşmeden bahsedecek. Diyorum ki bu terazi o sikleti çekmez.

- Bir yanağımıza tokat atana diğerini dönemeyiz, ya aynısıyla cevap veririz ya da uzanan o eli kırıp atarız.

- CHP başkanı terör ve terörist görmek hususunda merakta ise yanı başında vazo gibi tuttuğu Dem'li bölücülere bakması en doğal tercih olacak.

- Bize üslup uyarısı yapan kişinin önce kendi ağzını yıkaması tavsiyemdir.

SİNAN ATEŞ CİNAYETİ

- Yargıya intikal etmiş bir cinayet davasında partimizin ve Ülkü Ocaklarının suçlanması, hatta dahilde ve hariçte Ülkü Ocakları’na suç örgütü gölgesi düşürmek için kolları sıvayan ajanların sırtının sıvazlanması tesadüf değildir.

ÖZGÜR ÖZEL NE DEMİŞTİ?

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Kayseri Pınarbaşı'nda tekrar eden seçimleri CHP'li adayın kazanmasının ardından şunları söylemişti:

"Seçmen mesaj veriyor anlamıyorlar. Biz zaten geçen seçimlerde Kayseri Pınarbaşı'nda seçimi kazanmıştık. MHP'nin oradaki milletvekili önce orada terör estirdi, hakimleri tehdit etti, küfürler etti, olmadık şeyler oldu.

Seçimler tekrar edildi. Ne oldu? Bugün 284 oy farkla orayı kazandık. Seçmen kendi kararına hürmetsizlik edeni cezalandırır. Bu kadar basit. 31 Mart akşamında da söyledik. Seçmen her seçimde bir mektup yazar.

O mektubu okudun, anladın; seni ödüllendirir. Anlamazsan cezalandırır. Başarıdan şımarmamak da böyle bir şeydir. Mağlubiyeti kabullenip bundan ders almak da böyle bir şeydir. 'Yok ben mağlubiyeti kabul etmiyorum, kaba kuvvete başvuruyorum' dersen bu sefer seçmen sana karşı bir sonraki seçimde kaba kuvvetin ne demek olduğunu gösterir. Kayseri'deki milletvekili arkadaşımız yanlış yaptı, partisine yanlış yaptırdı. Seçmen bu hatayı düzeltti."

Editör: İbrahim KANBUR