CiddiGazete- İki hafta sonra erken seçimlerin yapılacağı Ekvador'da dün gece kan donduran bir olay yaşandı. Devlet başkanı adayı olarak öne çıkan ve uyuşturucu kaçakçılığıyla mücadele eden gazeteci Fernando Villavicencio düzenlenen suikastte hayatını kaybetti.

59 yaşındaki Villavicencio, Quito'da düzenlediği mitingden sonra otomobiline binerken silahlı saldırıya uğradı. İlk belirlemelere göre kafasından vurulduğu açıklanan Villavicencio'nun kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği açıklandı. Aynı zamanda milletvekili olan Villavicencio'nun seçimlerde öne çıkan adaylardan biri olduğu belirtildi.

Aliyev: Gerekli dersi verdik Aliyev: Gerekli dersi verdik

SALDIRGAN ÖLDÜRÜLDÜ

Yetkililer olaydan sonra zanlılardan birinin vurularak öldürüldüğünü açıklarken, dokuz kişinin de yaralandığı duyuruldu.

Yerel medya en az 30 el ateş edildiğini aktarırken, Ekvador İçişleri Bakanlığı ve üst düzey yetkililer konuyla ilgili açıklama yapmadı.

Savcılık, bir şüphelinin öldüğünü belirtirken şu an saldırıyla bağlantısı olduğu tahmin edilen 6 kişinin de gözaltına alındığını belirtti.

MAFYA VURGUSU YAPTI

Villavicencio, suç örgütleri tarafından tehdit edildiğini söylemişti. Mayıs ayında adaylığını açıklayan Villavicencio, "Amacım devleti ele geçiren ve halka diz çöktüren mafyayı yenmek" demişti.