CiddiGazete- Güzellik merkezi ve bakım ürünleri firmaları sahibi Dilan Polat ve Engin Polat, yaşadıkları lüks hayatı sosyal medya hesabından paylaşarak Türkiye'nin gündemine girdi.

MASAK (Mali Suçları Araştırma Kurumu) ve vergi müfettişlerinin hazırladığı rapor, gösterişli yaşamın perde arkasını ortaya çıkardı.

MAL VARLIKLARINA EL KONULDU

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, iddialar üzerine Polat çiftiyle ilgili soruşturma başlattı.

"Resmi belgede sahtecilik" ve "Suçtan kaynaklanan malvarlığı değerini aklama" suçları kapsamında başlatılan soruşturmada Polat çifti aile bireylerinin tüm mal varlıklarına el konuldu.

15 ŞİRKETTE İNCELEME

Vergi denetim raporları ve bazı iddialar üzerine başlatılan soruşturmada savcılık 26 Ekim'de İstanbul Emniyeti Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne de talimat verdi.

İstanbul Boğazı kapatıldı İstanbul Boğazı kapatıldı

Polis ekipleri İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı müfettişleriyle Polat çiftine ait Ataşehir, Beykoz, Beşiktaş, Fatih ve Çekmeköy'deki 15 şirkette inceleme yaptı.

ÇİFTİN TELEFONLARINA DA EL KONULDU

Polis ve müfettişlerin incelmelerinde, şirket merkezlerindeki mali defterler, dijital kayıt cihazları ve çiftin telefonlarına savcılık kararıyla el konuldu.

GÖZALTINA ALINDILAR

İncelemeler devam ederken, Dilan, Engin Polat ve 12 kişi için gece gözaltı kararı çıkarıldı. Kararın MASAK ön inceleme raporunda yer alan "Tasfiye halinde 3 şirketten aile bireylerine ait şirketlere sözde ticaret karşılığında sahte fatura kesilmesi yöntemiyle 200 milyon lira para girişi olduğu, bahse konu paranın yine aile bireylerine ait şirketler arasında transfer edildiği ve son aşamada Engin Polat’ın sahibi olduğu Milda Gayrimenkul isimli firmada toplanarak gayrimenkul ve çok sayıda araç alındığı tespit edilmiştir" tespiti üzerine çıkarıldığı öne sürüldü.

ABLASI DA GÖZALTINDA

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Anadolu Cumhuriyet Savcılığı talimatı üzerine saat 01.15'te İstanbul merkezli Ankara, Yalova, Ordu, Kırklareli ve Manisa'da toplam 43 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

Aralarında Engin Polat, Dilan Polat, Sinem Sıla Doğu, Sezgin Polat ve Ahmet Gün'ün de olduğu 14 şüpheli gözaltına alındı. Uyuşturucu kullandığını itiraf eden ve evinde yapılan aramada yasaklı madde bulunan Dilan Polat'ın ablası Sinem Sıla Doğu, yaklaşık 1 ay önce de gözaltına alınıp serbest bırakılmıştı.

Gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrolünden sonra Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.