CiddiGazete- İstanbul Göngören'de özel bir hastanede çalışan Genel Cerrahi Uzmanı Dr. İbrahim Karahan (55) otelde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Stadın çimlerini boyadılar Stadın çimlerini boyadılar

Olay, dün saat 19.30 sıralarında Avcılar Üniversite Mahallesi'ndeki bir otelde meydana geldi. Dr. İbrahim Karahan ile Ali Asker Kıtay arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında Kıtay, silahla Karahan'a ateş etti. Ardından yanındaki Türkmenistan uyruklu Dilnoza Bayramova ile birlikte kaçtı.

Dr. Karahan ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Polisin çalışmasıyla katil zanlısı Ali Asker Kıtay ve otelden birlikte kaçtığı Bayramova yakalandı. Şüphelinin üzerinde yapılan aramada saldırıda kullanılan silah ele geçirildi.

OTEL GÖREVLİSİYLE ODAYA ÇIKTI

Otel görevlisi olayla ilgili polise verdiği ifadede "Birisi otele gelerek, '206 numaralı odada kadını dövüyorlar' dedi. Birlikte odaya çıktık. Kapıyı çaldık. Kapıyı açınca doktora ateş açtı. Ardından kadınla birlikte kaçtılar" dedi.

"DİLNOZA KIZ ARKADAŞIMDIR"

Katil zanlısı Ali Asker Kıtay, polisteki ifadesinde "Dilnoza benim kız arkadaşımdır ama eskortluk da yapıyor. Olaydan önce beni telefonla aradı. Otelde buluştuğu kişinin kendisini dövdüğünü söyledi. Otele gidip, görevliyle odaya çıktım. Dilnoza'yı darp eden kişiye ateş açtım" iddiasında bulundu.

Özbek kadının da benzer şekilde ifade verdiği öğrenildi. İki şüpheli adliyeye sevk edildi.