ABD’de çatışma: 6 ölü

ABD'nin New Jersey eyaletindeki Jersey City’de çıkan silahlı çatışmada biri polis olmak üzere altı kişi hayatını kaybetti

ABD’de çatışma: 6 ölü

CiddiGazete

New Jersey Eyaleti'nin Jersey City şehrinde çıkan silahlı çatışmada biri polis, altı kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Jersey City Belediye Başkanı Steven Fulop, Twitter'dan yaptığı açıklamada, çatışmada bir polisin hayatını kaybettiğini, üç polisin de yaralandığını duyurdu.

Yerel medyaya bilgi veren ismini açıklanmayan kaynaklar, çatışmanın bir cinayet soruşturması üzerine başladığını, zanlıların “bodega” denilen küçük mahalle dükkanına kaçarak polise ateş açtığı belirtildi.

Çatışmada biri polis, iki zanlı ve üç sivil olmak üzere toplam altı kişi hayatını kaybetti. Civarda bulunan 12 okula güvenlik gerekçesiyle giriş çıkışlar kapatılırken, polis iş yerleri ve çevredeki evleri de kordon içine aldı. Çatışma yaklaşık bir saat sürdü. Güvenlik güçleri sosyal medyadan, çatışma bölgesinden uzak durulması uyarısında bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump da akşam saatlerinde Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Jersey City'deki korkunç çatışmayla ilgili bilgilendirildim. Dualarımız bu zor ve trajik zamanda kurbanları ve aileleri içindir. Bölgedeki yerel ve eyalet yetkililerine yardım ederken durumu da izlemeye devam ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE