Almanya’da halka acil çağrı!

Almanya’da Robert Koch Enstitüsü Başkanı Prof. Lothar Wieler, artan COVID-19 salgınına ilişkin, "Durum çok ciddi. Ağır hasta ve ölü sayısı daha da artacak" dedi

Almanya’da halka acil çağrı!

CiddiGazete- Almanya'da bir günde coronavirüs (COVID-19) tanısı konulan hasta sayısının 11 bini geçmesi üzerine Robert Koch Enstitüsü bir basın toplantısı düzenleyerek, halka acil çağrı yaptı.
Hürriyet’ten Celal Özcan’ın haberine göre, Enstitü Başkanı Prof. Lothar Wieler, "Durum çok ciddi. Bu gidişle ağır hasta ve ölü sayısı daha da artacak. Biz virüsün hızla ve kontrolsüz yayılacağından hareket ediyoruz" diyerek herkesi virüsle mücadeleye katkı vermeye çağırdı.

ARTIŞ ÜÇ KAT

Üç hafta öncesine göre vakaların üç kat arttığına işaret eden Prof. Wieler, virüsün en çok özel çevrede bulaştığına, buradan evlere taşındığına dikkat çekti.

10'dan fazla kişinin biraraya geldiği yerlerde virüsün bulaşma riskinin çok yüksek olduğunu belirten Robert Koch Enstitüsü Başkanı, “Virüs en çok özel çevrede, kutlamalarda bulaşıyor. İnsanlar virüsü buradan evlere, ailelerine taşıyor. Bu aynı zamanda iyi bir haber. Çünkü virüsün yayılmasını önlemek bizim elimizde. Belirtileri ciddiye alın. Coronayı ciddiye alın. Vakaları yavaşlatma şansı halen var" dedi.

YORUM EKLE