Bağdat'ta intihar saldırısı: 13 ölü

Irak'ın başkenti Bağdat'ta kent merkezinde üst üste iki patlama meydana geldi. Şii mahallesindeki patlamada ilk belirlemelere göre 13 kişi hayatını kaybetti

Bağdat'ta intihar saldırısı: 13 ölü

CiddiGazete- Bağdat Operasyonlar Komutanlığı, kentin merkezinde patlama meydana geldiğini, çok sayısıda ölü ve yaralının olduğunu bildirdi.

Patlamada ilk belirlemelere göre 13 kişinin öldüğü, 16'sının ağır 25 kişinin de yaralandığı belirtildi.

BÜYÜKELÇİ PATLAMAYI DEĞERLENDİRDİ

Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız olayla ilgili şu açıklamaları yaptı:

"Şu an itibarıyla hayatını kaybedenlerin kimlikleri belli değil. Şu anda aldığımız bilgi bu. Şu an itibarıyla ölü sayısıyla ilgili olarak 10-12 rakamları telaffuz edilmeye başlandı.

Maalesef sayı artıyor. Birbirini takip eden iki patlama meydana geldi. Her ikisi de intihar saldırısı mı belli değil ama iki tane ayrı patlama var. Hatta müdahale edilirken ayrı bir patlama oluyor. Bütün bunlar aslında DEAŞ, El-Kaide tarzı saldırılara benziyor.

Bu saldırının Irak'ta istikrar olmasını istemeyen birtakım çevrelerce yapıldığına inanıyoruz. Ülkenin belli yerlerinde DEAŞ'a karşı operasyonlar devam ediyor. Saldırının niteliğine de baktığımızda, bir takım karanlık güçlerin bu saldırının arkasında olduğu görünüyor.'

Olayla ilgili olarak yetkililer henüz resmi bir açıklama yapmadı.

Ülkede uzun süredir herhangi bir intihar saldırısı gerçekleşmemişti."

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2021, 10:25
YORUM EKLE