Başkurdistan'dan Türkiye hamlesi

Rusya Federasyonu’na bağlı Başkurdistan Cumhuriyeti, Türkiye’de temsilcilik açacak

Başkurdistan'dan Türkiye hamlesi

CiddiGazete- Rusya Federasyonu’na bağlı Başkurdistan Cumhuriyeti 22 Eylül’de İstanbul’da, 23 Eylül’de ise Ankara’da temsilcilik açacak.

Bu kapsamda Başkurdistan Cumhuriyeti hükümeti mensuplarından ve bölgenin iş çevreleri temsilcilerinden oluşan heyet, 21-24 Eylül tarihleri arasında Türkiye’yi ziyaret edecek. Uluslararası dış ticaret ilişkilerinin ele alınacağı görüşme sonrası, heyetler arasında sözleşmeler imzalanacak.

BAŞKURDİSTAN CUMHURİYETİ BAŞKANI HABİROV DA HEYETTE

Resmi heyette Başkurdistan Cumhuriyeti Başkanı R.F.Habirov, Başkurdistan Cumhuriyeti Hükümeti Başbakan 1. Yardımcısı A.G.Nazarov, Başkurdistan Cumhuriyeti Hükümeti Başbakan 1. Yardımcısı- Başkurdistan Cumhuriyeti Hükümet ofisi Başkanı İ.A.Tajıtdinov, Başkurdistan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı- Ekonomik Kalkınma ve Yatırım Politikası Bakanı R.H.Muratov, Başkurdistan Cumhuriyeti Dış Ticaret İlişkiler Devlet Komitesi Başkanı M.D.Bolıçeva, Başkurdistan Cumhuriyeti Müslüman Merkezi Dini İdaresi Başkan- Müftüsü A.A.Birgalin, “Başkurdistan Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası Birliği Başkanı T.A.Hakimov’un yer alması bekleniyor. Bunun yanı sıra 48 şirket heyete katılacağını açıkladı. Bu şirketlerin 17’si ihracatçı, 25’i ithalatçı, üçü eğitim kurumu ve Turizm Sanayii Birliği.

ANKARA'DAKİ ZİYARET PROGRAMI

Radiy Habirov, Ankara ziyareti programı kapsamında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop ve Ankara Valisi Vasip Şahin ile de bir araya gelecek.

YORUM EKLE