Bill Gates parayı tarım arazisine yatırıyor!

Toplamı 1 milyon kilometrekareye yaklaşan tarım arazisi satın alan Bill Gates, ABD'deki en büyük tarım arazisi sahibi oldu. Gates’in tarım arazisine neden bu kadar fazla yatırım yaptığı açıklanmadı

Bill Gates parayı tarım arazisine yatırıyor!

CiddiGazete- BloombergHT'de yer alan habere göre, Microsoft’un kurucusu Bill Gates ABD’de en büyük tarım arazisine sahip kişi oldu.

Gates’in portföyünde 242 bin dönüm (979 bin kilometrekare) tarım arazisi ve 27 bin dönüm civarında diğer kullanım arazileri bulunuyor.

Gates’in holdingine ait en büyük araziler Louisiana ve Arkansas sınırları içinde yer alıyor. Gates’in Washington’daki 16 bin dönüm büyüklüğündeki arazisinin değeriyse 171 milyon dolar civarında.

MANHATTAN’DAN 7 KAT DAHA BÜYÜK

132 milyar dolar net varlığa sahip Gates’in kişisel varlığını yönetmek için kurduğu Cascade Investment doğrudan ya da dolaylı olarak bu arazilerin büyük bir bölümüne sahip.

2014 yılında Wall Street Journal’e röportaj veren Cascade’ın baş yatırım strratejisti Michael Larson, Bill Gates'in California, Illinois, Iowa, Louisana ve diğer eyaletlerde en azından 100 bin dönümlük bir tarım arazisi bulunduğunu ifade ederken tüm arazilerin toplamının Manhattan’dan 7 kat daha büyük olduğunu belirtiyor.

DÜNYANI EN ZENGİN ÜÇÜNCÜ KİŞİSİ

Gates’in bu kadar fazla tarım arazisine neden yatırım yaptığı ise hâlâ gizemini koruyor.

Elon Musk, Aralık ayında dünyanın en zengin ikinci kişisi olan Bill Gates'i tahtından ettikten sonra Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’u da geçerek dünyanın en zengin kişisi olmuştu.

Bill Gates ise şu anda dünyanı en zengin üçüncü kişisi konumunda bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2021, 13:28
YORUM EKLE