Fauci: Ocak, Aralık’tan kötü geçecek!

ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci Covid-19 salgını açısından Ocak ayının Aralık ayından kötü geçeceğini söyledi

Fauci: Ocak, Aralık’tan kötü geçecek!

CiddiGazete- ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci, katıldığı televizyon programında ABD’nin birçok açıdan kontrolden çıkmış bir coronavirüs (Covid-19) dalgası içinde bulunduğunu ifade etti.

Sözcü’den Tayfun Hopali’nin aktardığına göre, Dr. Fauci çok sayıda ABD’linin yeni yıl tatiline çıkmasını kastederek Ocak ayının Aralık ayından daha da kötü geçebileceğini söyledi. Aralık ayı virüsün ortaya çıktığı günden beri ABD’de en çok ölümün meydana geldiği ay olarak kayıtlara geçti.

‘BAŞINIZ VİRÜSLE BELAYA GİRİYOR’

Yılbaşı nedeniyle ailelerin akşam yemeğinde çok sayıda insanla buluştuğuna işaret eden Dr. Fauci, “Yetersiz havalandırma ve sirkülasyon, işte o zaman başınız virüsle belaya giriyor. Endişelendiğimiz şey de bu. Dalgalanmaya ek olarak, Ocak ayını Aralık ayından daha da kötüleştirebilecek ek bir artışa sahip olacağız. Umarım bu olmaz ama kesinlikle mümkün” diye konuştu.

‘HASTANEYE YATIŞLAR VE ÖLÜMLER GELECEK’

Fauci, işlerin ne kadar kötüye gidebileceği yönündeki soruya farklı modellemelerin farklı şeyler söylediğini belirterek, “Sanırım daha da kötüye gideceğini varsaymamız gerekiyor. Günde 200 binden fazla yeni enfeksiyon vakasının görülmesi durumunda hastaneye yatışlar ve ölümler gelecek” cevabını verdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2020, 12:31
YORUM EKLE