Finlandiya'da 'Türkiye'ye boykot' çağrısı

Finlandiya'da Merkez Parti milletvekili Mikko Karna, Finlandiya'nın NATO'ya katılma sürecine olumsuz yaklaşan Türkiye'ye boykot çağrısı yaptı

Finlandiya'da 'Türkiye'ye boykot' çağrısı

CiddiGazete- NATO üyeliği için resmen başvuru yapan Finlandiya'da Merkez Parti milletvekili Mikko Karna, olumsuz tavır takınan Türkiye'nin ürünlerine boykot çağrısı yaptı. Karna, Finlandiya'nın NATO üyeliğine onay verene kadar Türk kebap restoranlarını ve Türkiye'de üretilen otomobilleri boykot etme çağrısı yaptı.

Mikko Karna yaptığı açıklamada, "Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliğini kabul edene kadar herkes Türkiye'yi boykot etmeli" dedi.

Milletvekili Mikko Karna, vatandaşları Türkiye'deki tatil bölgelerine ve Türk kebap restoranlarına gitmemeyi, Türk yapımı arabalarını kullanmamayı, Türkiye Finlandiya'nın NATO üyeliğine onay verene kadar boykot etmeye çağırdı.

"Türkiye'nin Finlandiya'nın NATO'ya girmesini engelleyeceğine kimse inanmıyor bu Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan'ın bir güç oyunu" diyen Finlandiyalı milletvekili, "Türk lider bu şaşırtıcı çıkışı ülkesinin iç politikasında yaşadığı sorunlar ve onun popülaritesini tüketen korkunç ekonomik durum nedeniyle yapıyor" yorumunda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2022, 11:51
YORUM EKLE