Gece 02.00'de zayiat raporu!

Milli Savunma Bakanlığı, İdlib'de askeri hareketliliğin sona erdirilmesinden iki saat sonra yaptığı açıklamada, Esad rejimine ait 2 top ile 2 ÇNRA'nın imha edildiğini ve 21 Suriye askerinin etkisiz hale getirildiğini duyurdu

Gece 02.00'de zayiat raporu!

CiddiGazete- Milli Savunma Bakanlığı, dün gece saat 00.01’de yürürlüğe giren geçici ateşkes öncesi Bahar Kalkanı Harekatı’nda Suriye ordusuna ait 2 top, 2 ÇNRA’nın imha edildiğini ve 21 Suriye askerinin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Milli Savunma Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından gece 02.00’de yapılan açıklamada rejimin, askerlerimize saldırısı sonrası SİHA ile hedeflerinin vurulduğu belirtildi ve şu ifadelere yer verildi:

- Bahar Kalkanı Harekâtı’nda 5 Mart tarihinde kahraman silah arkadaşımızın şehit edilmesini müteakip SİHA ile 16.00 civarında icra edilen atışlarla rejime ait 2 top ve 2 ÇNRA imha edilmiş, 21 Rejim askeri etkisiz hale getirilmiş, şehidimizin kanı yerde bırakılmamıştır.

Piyade Uzman Çavuş Fatih Kara ile Sözleşmeli Er Enes Kaya’nın şehit olduğu haberlerini önce Gaziantep ve Iğdır Valilikleri duyurmuştu.

İKİ ASKER ŞEHİT OLMUŞTU

MSB dün, Esad rejiminin saldırısında Piyade Uzman Çavuş Fatih Kara ile Sözleşmeli Er Enes Kaya’nın şehit olduğunu ve 3 Mehmetçiğin yaralandığı şu ifadelerle duyurmuştu:

- Bahar Kalkanı bölgesinde bulunan unsurlarımıza rejim unsurları tarafından açılan ateş neticesinde, 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 3 kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır.

- Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş ve hedefler tahrip edilmiştir.

ATEŞKES KARARI

Gerilimin hızla tırmandığı İdlib’le ilgili Dün Moskova'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında yaklaşık altı saat süren toplantıdan geçici ateşkes kararı çıkmıştı.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2020, 18:14
YORUM EKLE