İçinde 4 Türk'ün olduğu helikopter kayıp

İtalya'nın Toskana ile Emilia-Romagna bölgeleri arasında içinde 4'ü Türk 7 kişinin bulunduğu özel bir helikopterin radardan kaybolduğu bildirildi

İçinde 4 Türk'ün olduğu helikopter kayıp

CiddiGazete- İtalya'nın Lucca kentinde bulunan Capannori Tassignano Havaalanı'ndan kalkan Agusta Koala AW119 tipi helikopterin radarda kaybolduğu bildirildi. Helikopterin Modena kentinde bulunan Pavullo nel Frignano Havaalanı'na uçtuğu belirtilerek, kalkıştan yaklaşık 30 dakika sonra helikopter ile iletişimin kesildiği açıklandı.

İtalyan basınında yer alan haberlerde, helikopterde bulunan yolculardan 4'ünün Türk, 2'sinin Lübnan vatandaşı olduğu ifade edilmişti.

Eczacıbaşı Topluluğu tarafından yapılan açıklamada, helikopterde bulunan Türk yolcuların, şirket çalışanları olduğu belirtildi.

Firma tarafından yapılan açıklamada, "Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri kuruluşumuzdan dört arkadaşımızın, Tissue Italy Network tarafından düzenlenen kağıt teknolojileri fuarı için bulundukları İtalya'da bir temizlik kağıdı üretim tesisine gitmek üzere bindikleri helikopterden haber alınamamaktadır" denildi.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı ve İtalya'da görevli diplomatların da konuyla ilgili olarak İtalya'daki ilgili resmi ve sivil otoriteler ile temasa geçtiği belirtildi.

Yerel haberlere göre helikopter, hijyen ürünleri ve ev kimyasalları üreten Roto Court adlı bir şirket tarafından kullanılıyordu.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2022, 10:06
YORUM EKLE