İran'a suçüstü yaptı gözaltına alındı

Norduz Sınır Kapısı'ndan İran'ın Ermenistan'a yaptığı askeri sevkiyatı cep telefonuyla kaydeden Cavad Rezai, bu sabah gözaltına alındı

İran'a suçüstü yaptı gözaltına alındı

CiddiGazete/Özel Haber- İran'ın Ermenistan sınırındaki Norduz Sınır Kapısı'ndan yapılan askeri sevkiyatları cep telefonuyla kaydederek tüm dünyaya duyuran Cavad Rezai, İran istihbarat birimleri tarafından bu sabah gözaltına alındı.

İRAN'IN KUZEYİNDE AZERBAYCAN GÖSTERİSİ

Öte yandan, İran’ın kuzeyinde milyonlarca Türkü'nün yaşadığı Tebriz ve Erdebil şehirlerinde, Ermeni işgali altındaki Dağlık Karabağ bölgesini geri almak için harekat başlatan Azerbaycan’a destek yürüyüşleri düzenlendi. Binlerce insanın katıldığı gösterilerde, "Ya Karabağ ya ölüm", "Haykırıyorum ben Türküm" sloganları atıldı.

"KARABAĞ BİZİMDİR BİZİM OLACAK"

Tebriz şehir merkezinde bir araya gelen göstericiler, "Karabağ bizimdir, bizim olacak", "Ya Karabağ ya ölüm" ve "Haykırıyorum, haykırıyorum ben Türküm" sloganları atarak, Ermenistan’a karşı Azerbaycan’ın yanında olduklarını ilan ettiler.

Göstericiler ayrıca, ellerinde Azerbaycan bayrağı taşırken, Ermenistan bayrağını ise ateşe verdiler.

Tebriz'deki Türkler, gece boyunca kentin ana caddelerini Türkiye ve Azerbaycan bayraklarıyla süsledi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2020, 10:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Selim Tarık
Ahmet Selim Tarık - 7 ay Önce

Haberdeki ifadeyi doğru yazmışlar. Azerbaycan Bayrağı ne oluyor o zaman. O Türk bayrağı değil mi? Hani iki devlet tek millettik. Türklük sadece Türkiye'de mi var. biz Türk değil miyiz? Bizim bayrağımız Türk bayrağı değil mi

Ahmet kara
Ahmet kara - 7 ay Önce

Turkiye bayragi değil, Türk bayrağı. Öğrenirsiniz umarım