İran'da deprem: 2 ölü

Tazeabad İlçesi, 5.9'la sarsıldı. Depremde iki kişi öldü, 310 kişi yaralandı

İran'da deprem: 2 ölü

İran'ın Kirmanşah eyaletine bağlı Tazeabad ilçesinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremde iki kişi öldü 310 kişi yaralandı.

İran Acil Müdahale Kurumu'ndan yapılan açıklamada, Tazeabad ilçesinde meydana gelen depremde, iki kişinin hayatını kaybettiği, 310 kişinin yaralandığı belirtildi.

Açıklamada, ölen vatandaşlardan birinin hamile kadın, diğerinin ise kalp krizi geçiren 70 yaşında bir vatandaş olduğu ifade edildi.

Bu arada Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İçişleri Bakanı Abdurrıza Rahmani Fazli ve Kirmanşah Valisi Hoşeng Bazung ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Ruhani, deprem bölgesindeki çalışmaların süratle tamamlanması ve vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi talimatı verdi.

İran devlet televizyonunun haberinde İçişleri Bakanı Fazli'nin yarın deprem bölgesine gideceği ve çalışmaları denetleyeceği, ayrıca geçen yılki depremde yıkılan ve yerine yapılan yeni evlerin açılışını da gerçekleştireceği bildirildi.

Irak-İran sınırında, 12 Kasım 2017'de meydana gelen 7,3 büyüklüğündeki depremde İran'ın Kirmanşah eyaletinde 620 kişi hayatını kaybetmişti.

YORUM EKLE