IŞİD düğüne saldırdı: 63 ölü

Afganistan'ın başkenti Kabil'de dün gece bir düğünde düzenlenen intihar saldırısında aralarında kadın ve çocukların olduğu 63 kişinin hayatını kaybettiği, 182 kişinin yaralandığı bildirildi. Saldırıyı IŞİD üstlendi

IŞİD düğüne saldırdı: 63 ölü

CİDDİGAZETE

Saldırı, başkent Kabil’deki Shahr-e Dubai Oteli’ndeki bir düğünde düzenlendi. İçişleri Bakanlığı’nın açıkladığına göre, saldırıda 63 kişi hayatını kaybetti, 180 kişi ise yaralandı. İçişleri Bakanlığı sözcüsü Nasrat Rahimi, intihar saldırısının düğündeki insanların arasında düzenlendiğini bildirdi.

Afganistan'ın başkenti Kabil'de dün gece bir düğünde düzenlenen, 63 kişinin hayatını kaybettiği, 182 kişinin yaralandığı intihar saldırısını terör örgütü IŞİD üstlendi.

Terör örgütüyle bağlantılı internet sitesinde yayımlanan açıklamada, Kabil'deki intihar saldırısını örgüt adına hareket eden Pakistan vatandaşı bir militanın yaptığı belirtildi. Terör eyleminde intihar saldırısının yanı sıra bomba yüklü bir aracın da patlatıldığı açıklandı.

Kabil'in batısında, Şii Hazara topluluğunun yoğun yaşadığı bölgede, Kasri Dubai adlı düğün salonunda düzenlenen saldırıda, intihar bombacısının üzerindeki düzeneği kalabalığın içinde patlatması sonucu aralarında kadınların ve çocukların bulunduğu 63 kişi yaşamını yitirmiş, 182 kişi yaralanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2019, 15:35
YORUM EKLE