İsrail yine saldırdı: 80 yaralı

İsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde yer alan Şam Kapısı'nda toplanan Filistinliler'e şiddet uyguladı; 80 kişi yaralandı

İsrail yine saldırdı: 80 yaralı

CiddiGazete- Çok sayıda Filistinli, Kadir Gecesi münasebetiyle geldikleri Mescid-i Aksa'da teravih namazını kıldıktan sonra Şam Kapısı'nda toplandı.

Bölgede tansiyonun artması üzerine İsrail polisi, Şam Kapısı önündeki oturma alanında bulunan Filistinlilere ses bombalarıyla müdahale etti.

İsrail polisi, daha sonra da Şam Kapısı yakınındaki caddede toplanan Filistinlilere toplumsal olaylara müdahale aracından tazyikli su sıktı.

Kentin farklı noktalarında meydana gelen olaylarda 80 işi yaralandı. Yaralananlar arasında 1 yaşındaki bir bebeğin olduğu da söylendi.

İsrail polisi, dün akşam teravih namazı sırasında Mescid-i Aksa'daki cemaate yine ses bombaları ve plastik mermiyle müdahale etmiş ve 205 Filistinli'nin yaralanmasına neden olmuştu.

Arap Birliği, Filistin'in talebi üzerine pazartesi olağanüstü toplanarak, İsrail'in işgal altındaki Doğu Kudüs'te Filistinlilere yönelik saldırılarını görüşmeyi kararlaştırdı.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2021, 05:21
YORUM EKLE