İşte Putin'in hastalığı

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken, batılı istihbarat kaynakları Putin'in son dönemdeki bazı aşırı tavırları ve davranışlarının arkasındaki sebep ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı

İşte Putin'in hastalığı

CiddiGazete- 24 Şubat'ta Ukrayna'ya adeta dalan Rusya Devlet Başkanı Putin ile ilgili dikkat çekici bir iddia ortaya atıldı.

İngiltere'nin çok okunan gazetelerinden Mail on Sunday, Batılı istihbarat kaynaklarına dayandırdığı haberinde, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in ani ve aşırı agresif kararlarının arkasında yatan neden ile ilgili bazı iddiaları bir araya getirdi.

KANSER, PARKİNSON YA DA DEMANS

İstihbarat kaynakları ve casuslar, Putin'in çok ciddi bir hastalıkla mücadele etmiş olabileceğini söyledi. Bu iddianın arkasında ise Five Eyes isimli bir istihbarat örgütünün üst düzey isimleri yer aldı. Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık ve ABD'den üst düzey istihbarat yetkililerinin olduğu topluluk, Putin'in savaş kararının psikolojik nedenlerine odaklanılması gerektiğini aktardı.

İddiaya göre Putin'in kanser, demans ya da parkinson hastalığıyla mücadele ettiği ve bu rahatsızlığı ortadan kaldırmak için de steroid tedavisi gördüğü belirtildi. Fakat raporlarda, Putin'in hem son dönemde şişkin ve yorgun gözükmesi hem de kendisini ziyaret edenlerle sosyal mesafe kurallarını çok aşırı bir şekilde uygulamasının arkasında steroid tedavisi kaynaklı öfke ve şiddet patlamaları olduğu öne sürüldü.

İngiliz medyasında yer alan haberlerde, 69 yaşındaki Putin'in yüzü ve boynundaki şişkinliğin de steroidin çok uzun süreli kullanılması sonrasında oluşan yan etki olduğu belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2022, 11:30
YORUM EKLE