İsveç'ten rezil görüntülere açıklama

PKK terör örgütü mensuplarının Stockholm'deki gösterisi için Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Bu, açık bir şekilde İsveç'in NATO'ya katılımını engellemek amacıyla kasıtlı ve kötü niyetli bir etki kampanyası" denildi

İsveç'ten rezil görüntülere açıklama

CiddiGazete- Terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın fotoğrafı ve örgüte ait sembollerin binalara yansıtıldığı İsveç, olayı "NATO'ya katılımlarını engelleme amaçlı kötü niyetli bir kampanya" olarak niteledi.

ÖNLEM ALINMIŞ!

İsveç Dışişleri Bakanlığı, PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın fotoğrafı ve örgüte ait görsellerin, projeksiyonla binalara yansıtıldığına dair sosyal medyada dolaşan paylaşımlarla ilgili önlem alındığını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Manipüle edildiğine inandığımız mesajlar ve görüntüler sosyal medyada İsveç'in PKK'yı desteklediği iddia edilerek dolaşıyor. İlgili tedbirler alınmıştır" ifadeleri kullanıldı.

KINAMAK YETMEZ, HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILMALI

Açıklamada, olayın kötü bir kampanya olduğuna işaret edilirken, şu ifadeler kullanıldı:

"Bu, açık bir şekilde İsveç'in NATO'ya katılımını engellemek amacıyla kasıtlı ve kötü niyetli bir etki kampanyası. İsveç bir terör örgütü olan PKK'yı açıkça kınamıştır ve İsveç terörün her türlüsünü kınamaktadır. Dışişleri Bakanı Ann Linde, hiçbir zaman PKK'ya destek ifadesinde bulunmadı ve manipüle edilmiş videoyu ve PKK'yı şiddetle reddediyor."

Sosyal medyada, projeksiyonla PKK'ya ait sembollerin başkent Stockholm'deki tarihi belediye binasına ve Globen Avicii Arena Spor Salonu'nun tavanına yansıtıldığına dair görüntüler paylaşılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2022, 10:10
YORUM EKLE