James Jeffrey Ankara'da

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey Ankara'ya geldi. Hükümetin davetiyle gelen Jeffrey'in, yetkililerle Suriye'deki son gelişmeleri ele alacağı ifade edildi

James Jeffrey Ankara'da

CİDDİGAZETE

ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey’nin Ankara’ya geldiği ve yetkililerle görüşmeler gerçekleştireceği duyuruldu. Jeffrey’nin yetkililerle Suriye’de son dönemde yaşanan gelişmeleri ele alacağı ifade edildi. ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey’nin Türkiye hükümetinin davetiyle Ankara’ya gittiği belirtildi.

Jeffrey’nin 22-23 Temmuz’da Türkiyeli yetkililerle görüşeceği bilgisi verilen açıklamada, “Büyükelçi Jeffrey ve Türk yetkililer, Türkiye’nin meşru güvenlik kaygılarını, Suriye ihtilafının çözülmesine yönelik Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararının uygulanması ve IŞİD’in yenilgisinin kalıcı hale getirilmesi gibi devam eden çabalarımızı ele alacak” denildi.

ABD ve AB ile yaşanan S-400 ve Doğu Akdeniz gerilimlerinin yanı sıra Türkiye’nin Suriye sınırına yaptığı askeri yığınak nedeniyle bölgede kritik ve hassas bir süreçten geçiliyor.

YORUM EKLE