Kabil'de yine patlama oldu

Kabil Havalimanı yakınlarında şiddetli bir patlama meydana geldi. Bir eve düşen top mermisi nedeniyle biri çocuk iki kişi hayatını kaybetti

Kabil'de yine patlama oldu

CiddiGazete- Afganistan'ın başkenti Kabil'de havalimanı yakınlarında bir paltama meydana geldi.

Aamaj News'den aktardığı haberine göre, patlamanın meydana geldiği bölgede, binaların üzerinden yükselen siyah dumanı gösteren bir video sosyal medyada paylaşılmaya başladı.

2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Patlamanın Kabil Havalimanı yakınlarında bir eve top mermisinin düşmesi sonucu olduğu belirtildi. İlk belirlemelere göre biri çocuk iki kişi yaşamını yitirdi, 3 kişi yaralandı.

NE OLMUŞTU?

Afganistan'da Taliban'ın kontrolü ele geçirmesinin ardından tahliyeler sürerken, Kabil Havalimanı'nın çok yakınında çifte patlama meydana gelmişti. Bugünkü patlama, Kabil havaalanının dışında 13 ABD askeri de dahil olmak üzere yaklaşık 200 kişinin hayatını kaybetmesinden günler sonra geldi.

ABD Başkanı Joe Biden, önceki yaptığı açıklamada Afganistan'ın başkenti Kabil'deki durumu "son derece tehlikeli" olarak niteleyerek, yüksek olasılıkla 24 ila 36 saat içerisinde Kabil Hamid Karzai Uluslararası Havaalanı'na yönelik bir saldırının daha düzenlenebileceğini belirtmişti.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2021, 11:36
YORUM EKLE