Kadirov hastaneye kaldırıldı!

Çeçenistan Cumhuriyeti'nin Rusya'nın kontrolündeki Başkanı 43 yaşındaki Ramazan Kadirov, coronavirüs şüphesiyle Moskova'da hastaneye kaldırıldı

Kadirov hastaneye kaldırıldı!

CiddiGazete- Rus Interfax haber ajansı, ismini vermediği bir sağlık hizmetleri çalışanına dayandırdığı haberinde, coronavirüs benzeri semptomlar göstermesi üzerine, Çeçenistan Cumhuriyeti Başkanı Ramazan Kadirov'un Moskova'daki bir hastanede tedavi altına alındığını duyurdu.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, coronavirüse yakalandığının doğrulanması halinde Kadirov, ülkede coronavirüs bulaşan son üst düzey siyasetçi olacak.

Rusya Başbakanı Mihail Mişustin coronavirüs tedavisinin ardından Salı günü yeniden göreve başlamıştı.

Rusya, dünya çapında coronavirüs vakasının en fazla görüldüğü ikinci ülke konumunda.

HOLLYWOOD YILDIZLARIYLA PARTİ DÜZENLEDİ

5 Ekim 1976 doğumlu olan Ramazan Kadirov, 2011'deki doğum gününde, başkent Grozni'de film ve müzik dünyasından uluslararası yıldızlarını davet ettiği bir parti düzenledi.

Hollywood'dan Hilary Swank, Jean-Claude Van Damme, Kevin Costner ile ünlü kemancı Vanessa Mae de partiye katıldı.

Partiye katılan yıldızların milyon dolarlar alması üzerine bu kadar paranın nereden geldiği sorulan Ramazan Kadirov "Allah vergisi" diye cevap verdi.

Ramazan Kadirov'un babası Ahmed Kadirov, iki Çeçen savaşı arasındaki dönemde saf değiştirerek Rusya'nın ikinci savaşı kazanmasına yardım etmişti.

İslamcı savaşçılar da intikamlarını onu büyük bir bombalı saldırıda öldürerek almıştı.

Ondan sonra iktidara gelen oğlu Ramazan, Rusya Başbakanı Vladimir Putin'in güçlü destekçilerinden oldu.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2020, 23:32
YORUM EKLE