Kafirov Türkiye'yi tehdit etti

Rusya'ya bağlı Çeçenistan'ın Putin tarafından atanan başkanı "Kafirov" lakaplı Ramazan Kadirov, Türkiye'yi tehdit etti: Çeçenistan'a Öcalan'ın heykelini dikeriz

Kafirov Türkiye'yi tehdit etti

CiddiGazete- Kocaeli'nin Körfez Belediyesi tarafından 9 ay önce yapımına başlanan Cevher Dudayev Parkı, geçtiğimiz günlerde tamamlanarak hizmete açıldı. Rusların Çeçenistan'ı işgal girişiminde cephede şehit olan Çeçen İçkerya Cumhuriyeti'nin ilk cumhurbaşkanı Dudayev'i "terörist" olarak gören Rus yanlısı "Kafirov" lakaplı Ramazan Kadirov, haddini aşarak Türkiye'ye karşı skandal bir mesaj yayımladı.

KAFİROV: TÜRKİYE TERÖRİSTLERE ARKA ÇIKIYOR

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kadirov, park açılışı sonrası Türkiye'yi "teröristlere arka çıkmakla" suçladı.

Körfez ilçesinde 10 Aralık’ta açılan park, Kadirov'un tepkisini çekti.

"ÇEÇENİSTAN'A ÖCALAN'IN HEYKELİNİ DİKERİZ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı da isim vererek hedef alan "Kafirov", açılan parka misilleme olarak "Çeçenistan'a PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın heykelini dikme" tehdidinde bulundu. Kadirov, "Bizim açımızdan Türk hapishanelerinden birinde müebbet hapis cezasını çeken Kürdistan İşçi Partisi'nin kurucusu Abdullah Öcalan'ın adını Grozni'de ölümsüzleştirmek oldukça mantıklı ve siyasi olarak tam karşılık olur" diye konuştu.

DUDAYEV TAM BİR TÜRK DOSTUYDU

Rusya'nın 11 Aralık 1994 tarihinde Çeçenistan'a karşı başlattığı askeri harekata karşı cihat ilan eden ve cephede 21 Nisan 1996'da yapılan saldırıyla şehit olan Dudayev, Türkiye'yi, Türk dünyasının ve İslam aleminin ümit ışığı olarak nitelendirmişti. Dudayev açıklamasında, "Unutulmasın ki, Türkiye hem Türk dünyasının, hem de İslâm aleminin ümit ışığıdır. Bu ışığın sönmesi hem İslâm aleminin, hem de Türk dünyasının karanlığa gömülmesi demektir" demişti.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2022, 09:22
YORUM EKLE