Kremlin'den 'İdlib' açıklaması

Kremlin'den yapılan açıklamada, İdlib'deki durumun endişe verici olduğu ve Rusya ile Türkiye arasındaki anlaşmanın uygulanmak zorunda olduğu belirtildi

Kremlin'den 'İdlib' açıklaması
banner654

CiddiGazete- Kremlin'den Türkiye'nin kısa süre içinde 13 şehit verdiği Suriye'nin İdlib kentiyle ilgili kritik bir açıklama geldi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in sözcüsü Dimitriy Peskov, İdlib'deki durumun endişe verici olduğunu belirterek, Moskova yönetiminin Suriye konusundaki Rusya-Türkiye anlaşmasının uygulanması gerektiğine inandığını ifade etti.

Kremlin açıklamasında, Rusya ve Suriye güçlerine yönelik saldırıların durması gerektiği de vurgulandı.

Rusya’dan gelen açıklama, Rus heyetinin İdlib’deki can kayıplarının nasıl önleneceğine dair bir anlaşmaya varmadan Ankara’dan ayrıldığı konusundaki haberlerin medyaya yansımasından kısa süre sonra geldi.

TÜRKİYE TUZAĞA MI ÇEKİLİYOR?

Öte yandan, Suriye’de kritik gelişmeler yaşanıyor. Devlet Başkanı Beşar Esad’a bağlı güçler, 2012 yılından bu yana ilk defa ülkenin iki büyük kenti Halep ile Şam’ı birbirine bağlayan otoyolun tamamının kontrolünü ele geçirdi.

Suriye İnsan Hakları Gözlem Örgütü’nün verdiği bilgiye göre; Suriye hükümet güçleri, M5 otoyolunun tamamında kontrolü, Halep’in batı mahallerinden birini ele geçirdikten sonra tekrar sağlamış oldu.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER