banner395
banner424

M.Ali'nin çiftliğini Ensar Vakfı aldı

AKP eksenli TÜRGEV ve Ensar Vakfı, ABD'de kurduğu New York merkezli Türken Vakfı aracılığıyla, efsanevi boksör Muhammed Ali’nin Michigan’daki 40 yıllık çiftlik evini satın aldı

M.Ali'nin çiftliğini Ensar Vakfı aldı

TÜRGEV ve Ensar Vakfı tarafından 2014 yılında ABD’de kurulan New York merkezli Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (Türken), 2016 yılında hayatını kaybeden ABD’nin efsanevi boksörü Muhammed Ali’nin Michigan’daki 40 yıllık çiftlik evini satın aldı.

Chicago Tribune gazetesinde yer alan habere göre, Muhammed Ali’nin eşi Lonnie Ali, Michigan eyaleti Berrin Springs’teki St. Joseph Nehri kenarında bulunan yaklaşık 328 dönümlük arazi içindeki Muhammed Ali'ye ait mülkü geçen ay Türken Vakfına sattı.

Çiftlik arazisinde, 4 yatak odalı ana evin dışında içinde boks ringi bulunan spor salonu, basketbol alanı ve havuz dahil 7 ek bina bulunduğu belirtildi.

"NOSTALJİYE AŞIK OLDULAR"

Muhammed Ali’nin evi 1970’lerin ortasında 400 bin dolara satın aldığı, daha sonra Los Angeles ve Arizona’ya taşınmasına rağmen söz konusu evi dönem dönem inzivaya çekilmek için kullandığı kaydedildi.

Mülkü satışa koyan emlak ajansı Cressy - Everett’ten Tim Mitchell, Endonezya ve Dubai de dahil ev için birçok yerden alıcı çıktığını ancak satışı, “Sanırım alıcılar bölgeye ve nostaljiye aşık oldular” dediği Türken Vakfı'na yaptıklarını aktardı.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2019, 17:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Hesapçı
Hasan Hesapçı - 6 ay Önce

Merhum boksörün cenazesine alınmadılar. Ezikliğin yansıması olarak bu hamle sanırım.

SIRADAKİ HABER

banner95

banner84