Okuldaki patlama katliam çıktı

Kırım'ın Kerç kentinde bugün meydana gelen patlamanın terör saldırısı ve kaza değil, katliam olduğu ortaya çıktı. 18 yaşındaki Vladislav Roslyakov adlı öğrenci 18 kişiyi öldürdü, 50 kişiyi de yaraladı

Okuldaki patlama katliam çıktı

Kırım'da bulunan Kerç kentindeki bir okulda patlama meydana geldi. Olayda 18 kişinin yaşamını yitirdiği ve 50 kişinin yaralandığı belirtildi. Patlamadan etkilenenlerin ambulanslarla hastaneye sevk edildiği belirtildi.

Patlamada ölenlerin çoğunun öğrenciler olduğu aralarında okul çalışanlarının da bulunduğu belirtildi.

Rusya Ulusal Anti-Terör ekipleri, şu an için tam olarak belirlenemeyen bir patlayıcı cihazın infilak etmesi sonucu olayın meydana geldiğini açıkladı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, güvenlik güçlerini patlamanın nedeninin ortaya çıkarılması için görevlendirdi. Rusya, patlamanın terör saldırısı olabileceğini açıkladı.

Soruşturma Komitesi olayla ilgili bir açıklama yaptı ve patlamanın bir terör saldırısı değil kasten adam öldürme olduğunu belirtti.

Putin, Kırım saldırısının detayları hakkında dikkatli bir incelemenin yapıldığını söyledi.

SALDIRGANLA İLGİLİ DETAYLAR ORTAYA ÇIKARILDI

Saldırganla ilgili detaylar da ortaya çıkarıldı. Adı Vladislav Roslyakov olan 18 yaşındaki öğrencinin, seri katillere takıntısı olduğu ortaya çıktı.

Gencin 1999 yılında Columbine lisesi katliamını gerçekleştiren Eric Harris'i taklit etmek için saldırıdan önce beyaz tshirt giydiği ve pompalı tüfek kullandığı belirlendi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 18:13
YORUM EKLE