Putin telefonu yüzüne kapattı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, toplantı sırasında kendisin arayan Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ı tersleyerek, "Şimdi meşgulüm. Sonra ben seni ararım" diyerek telefonu yüzüne kapattı

Putin telefonu yüzüne kapattı

CiddiGazete- Sekiz gündür devam eden Azerbaycan-Ermenistan geriliminde sıcak saatler yaşanmaya devam ediyor.

Rus devlet kanalı Rusya 1 ise Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın Rus lider Vladimir Putin'i aradığını ancak beklediği desteği göremediği görüntüleri ekrana getirdi.

Görüntülerde; toplantı sırasında Putin'in özel telefonu çalarken, Putin ise toplantıdakilerden özür dileyerek telefonunu açıyor.

Rossiya-1, resmi kaynaklara dayanarak verdiği bilgiye göre, Putin'i arayan kişinin Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan olduğunu söyledi.

Öte yandan görüntülerde; Putin'in, arayanın kim olduğunu anladıktan sonra yüzünde memnuniyetsizlik beliriyor. Putin, Paşinyan'a, "Şimdi meşgulüm, sonra ben sizi ararım" diyerek telefonu kapatıyor.

ALİYEV NE DEDİ?

Dün ulusa sesleniş konuşması yapan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ise Paşinyan'ın her gün bir dünya liderini aradığını söyledi. Aliyev konuşmasında, "Paşinyan her gün bir dünya liderini arıyor. Ben hiçkimseyi aramadım. Beni arayanlar oldu. Ama onun aramadığı, yalvarmadığı, elçi göndermediği, ayağına kapanmadığı adam kalmadı" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2020, 16:34
YORUM EKLE