Rusya Harkov'a paraşütle bomba attı

Harkov Belediye Başkanı Igor Terehov, şehre paraşütlerle bombaların bırakıldığını, böyle bir görüntüye şahit olanların paraşütle atılan bombalardan uzak durmalarını istedi

Rusya Harkov'a paraşütle bomba attı

CiddiGazete- Rusya'nın Ukrayna'da saldırıları sürerken, Rus ordusu tarafından sivil yerleşim yerleri vurulmaya devam ediyor. Rus ordusu tarafından Ukrayna'nın Harkov kentinin hedef alınmasının ardından, bölgede çok sayıda bina yıkıldı ve kullanılamaz hale geldi.

Harkov Valisi Oleg Sinegubov, aralarında çocukların da bulunduğu 3 kişinin Ruslar tarafından yakılarak öldürüldüğünü söyleyerek, "Harkov'un Rus ordusundan temizlenen bölgelerde sivil halka Bucha'daki gibi davranıldı. Hırsızlar, kadın ve çocukların katilleri. Bunlara ordu denemez. Gusarovka köyünde uzun işkenceler sonrası Rus askerleri, aralarında çocukların da olduğu 3 kişiyi yakarak öldürdü. Elleri bağlanmış başka ceset de bulduk" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Harkov Belediye Başkanı İgor Terehov ise şehre paraşütlerle bombaların bırakıldığını, böyle bir görüntüye şahit olanların paraşütle atılan bombalardan uzak durmalarını ve 101-112 numaralı telefonları arayarak bilgi vermelerini istedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2022, 15:40
YORUM EKLE