Rusya’dan 'S-400' iddiası

Rus haber ajansı RIA, Rostec'in başkanına dayandırdığı haberde Rusya ve Türkiye'nin S-400 hava savunma sisteminin parçalarının birlikte üretilmesi konusunda görüşmelerin yapıldığını aktardı

Rusya’dan 'S-400' iddiası

CİDDİGAZETE

Ankara-Washington hattında krize sebep olan S-400 ile ilgili sıcak bir gelişme yaşandı… Sermayesinin yüzde ellisinden fazlası Moskova’nın denetiminde olan kamu kuruluşu Rostec’in Başkanı Sergei Chemezov açıklamalarda bulundu.

Reuters haber ajansının Rus haber ajansı TASS’a dayandırdığı haberde Rusya’da sivil ve askeri malzeme üreten Rostec’in Başkanı Chemezov, Ankara ve Moskova’nın S-400 hava savunma sisteminin bazı parçalarını ortaklaşa üretmek konusunda görüşmelerde bulunduğunu söyledi. Chemezov, iki ülkenin bazı parçaların ortak üretimi konusunda görüşmelerin devam ettiğini ifade etti.

Chemezov, “S-400 hava sistemlerinin belirli parçalarının lisanslı bir şekilde Türkiye'de üretilmesine yönelik görüşmeler de devam ediyor. Türkiye, Rostec ve Rusya’nın kilit ortaklarından biridir. Moskova ve Ankara arasında askeri-teknik alandaki iş birliği olumlu yönde ilerliyor” dedi.

YORUM EKLE