Suriye yine karıştı

Suriye'nin Humus ve Lazkiye kentleri ile sahil şeridinde Erdoğan ve Putin'in Soçi'de yaptığı İdlib anlaşmasından saatler sonra peş peşe patlamalar meydana geldi. Patlamaların füze saldırısı olduğu iddia edildi

Suriye yine karıştı

Humus ve Lazkiye ile sahil şeridindeki Tartus, Banyas ve Hel Vadisi bölgelerinde peş peşe patlamalar oldu.

ŞÜPHELİLER ABD VE İSRAİL

Yerel kaynaklar, patlamaların füze saldırısı olduğunu ve İsrail tarafından yapıldığı yönünde iddiada bulundu. Patlamaların yaşandığı bölgelerde ölü veya yaralı olup olmadığı konusunda henüz bilgi alınamadı.

REJİME AİT 12 NOKTADA PATLAMA

İsrail'in, Suriye'de Esad rejimine ait 12 askeri noktayı vurduğu iddia edildi. Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Esad rejimine ait Humus'ta 2, Lazkiye'de 4, Banyas'ta 4 ve Hama'daki 47'nci Alay'da 2 olmak üzere toplam 12 patlama meydana geldi. Suriye Arap Haber Ajansı (SANA) ise askeri bir kaynağa dayandırdığı haberinde, saldırının denizden yapıldığını ve birkaç füzenin rejimin Hava Savunma Sistemleri'nce vurularak etkisiz hale getirildiğini iddia etti.

ŞAM ORDUSU'NDAN AÇIKLAMA

Şam Ordusu'ndan yapılan açıklamada "Deniz yönünden gelen ve Lazkiye’de bir teknoloji tesisini hedef alan roketlerin kaynağı bilinmiyor" denildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2018, 00:35
YORUM EKLE