Trump hakkında skandal iddia

ABD'nin eski başkanı Donald Trump’ın görevinin son saatlerinde Birleşik Arap Emirlikleri’ne 50 adet F35 savaş uçağı ve 18 adet silahlı insansız hava aracı satışına onay veren bir anlaşmayı imzaladığı öne sürüldü

Trump hakkında skandal iddia

CiddiGazete- ABD'nin eski başkanı Donald Trump'ın, yeni Başkan Joe Biden'ın görevi devralmasından bir saat önce Birleşik Arap Emirlikleri'ne 50 adet F35 savaş uçağı ve 18 adete kadar silahlı insansız hava aracı satışına onay veren bir anlaşmayı imzaladığı öne sürüldü. Biden'ın ise BAE ile yapılan bu anlaşmayı gözden geçireceği aktarıldı.

BAE, geçtiğimiz sene Ağustos ayında İsrail ile ilişkileri normalleştirmeyi kabul etmesinin ardından ABD'den F35 savaş uçağı almak istediğini belirtmişti. ABD Dışişleri Bakanlığı ve başkent Washington DC’deki BAE Büyükelçiliği anlaşmaya ilişkin açıklama yapmadı.

ABD'nin 46. Başkanı seçilen Joe Biden 3 Kasım'da yapılan seçimlerin ardından bugün başkent Washington DC'de görevi resmen devralmasına dakikalar kala, eski Başkan Donald Trump ve eşi Melania Trump törene katılmayarak Florida'ya gitmişti.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2021, 23:44
YORUM EKLE