Trump, Putin'le görüşecek Biden'ı 'uyuma' diye uyardı

ABD eski Başkanı Donald Trump, "Biden'a, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesinde iyi şanslar diliyorum. Biden, toplantı esnasında uyuyakalma ve Putin'e en samimi dileklerimi ilet" dedi

Trump, Putin'le görüşecek Biden'ı 'uyuma' diye uyardı

CiddiGazete- Başkanlık koltuğunu olaylı bir şekilde Biden'a devreden ABD eski Başkanı Donald Trump, yaptığı yazılı açıklamada, başkanlığı döneminde Putin ile Helsinki'de çok verimli bir toplantı yaptığını belirterek, "Gecikmiş yalancı basının toplantıyı yansıtma şeklinin aksine, ABD bu toplantıda Putin'in ve Rusya'nın saygısı da dahi birçok şeyi kazanmıştı" ifadelerini kullandı.

Kendisine yönelik Rusya soruşturmasını "Hillary Clinton ve Demokratlar tarafından fonlanan bir tezgah" olarak nitelendiren Trump, bu soruşturmanın yol açtığı zorluklara rağmen kendisinin Putin ve Rusya ile iyi ilişkiler kurduğunu belirtti.

Trump, 16 Haziran'da Cenevre'de gerçekleşecek Biden-Putin Zirvesine ilişkin de "Biden'a, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesinde iyi şanslar diliyorum. Biden, toplantı esnasında uyuyakalma ve Putin'e en samimi dileklerimi ilet" dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2021, 08:05
YORUM EKLE