Trump'tan Macron’a sert çıkış

ABD Başkanı Trump, "NATO'nun beyin ölümü gerçekleşti" ifadesini kullanan Fransa Cumhurbaşkanı'na, "Böyle demek nahoş ve aşağılayıcı bir açıklama" dedi

Trump'tan Macron’a sert çıkış

CiddiGazete

Dünyanın gözü bugün NATO zirvesinin gerçekleşeceği İngiltere’nin başkenti Londra’da... Son haftalarda müttefik ülkeler arasında atışma boyutuna varan gerilimin yaşandığı NATO’daki kritik zirve öncesinde ABD Başkanı Donald Trump çok sert sözler kullandı.

Türkiye’nin sınır güvenliğini sağlamak ve terör koridorunu bitirmek için başlattığı Barış Pınarı Harekâtı’nı eleştirerek, “NATO’nun beyin ölümü gerçekleşmiştir” açıklamasını yapan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u eleştiren Trump çok sert sözler kullandı.

Trump, “Macron ile iyi bir ilişkim var fakat bazen söylememesi gereken şeyler söylüyor. Hiçbir ülkenin Fransa kadar NATO’ya ihtiyacı yok. NATO hakkında böyle ifadeler kullanamazsın. Beyin ölümü gerçekleşti demek nahoş ve aşağılayıcı. NATO büyük bir amaca hizmet ediyor. NATO daha esnek olmaya başladı. Macron’un böyle bir açıklama yapması çok tehlikeli” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019, 01:15
YORUM EKLE