Trump: Yakında geri döneceğim

Coronavirüse yakalanan ABD Başkanı Trump, hastalığının seyrine ilişkin gelecek birkaç günün "gerçek bir test" olacağını, ancak hastalığı yenip yakında geri döneceğini söyledi

Trump: Yakında geri döneceğim

CiddiGazete- ABD Başkanı Donald Trump, coronavirüs tedavisi gördüğü Walter Reed Askeri Hastanesi'ndeki odasından çekilmiş videoyu Twitter hesabından paylaştı.

Kravatsız haliyle yorgun gözüken Trump, sağlığının iyiye gittiğini ve kendisine geçmiş olsun dileğini ileten herkese çok teşekkür ettiğini belirtti.

Kaldığı hastanede görev yapan herkesten övgüyle söz eden Trump, "Buraya geldiğimde kendimi çok iyi hissetmiyordum, şu anda çok daha iyi hissediyorum. Beni geri döndürmek için herkes çok çalışıyor, sanıyorum yakında geri döneceğim" dedi.

Tamamen iyileşip seçim yarışına kaldığı yerden devam etmek istediği belirten Trump, seçim öncesinde hala yapılacak çok iş olduğunu ifade etti.

Dünya genelinde milyonlarca insanın virüse yakalandığı gibi kendisinin de yakalandığını ifade eden Trump, "Ben onlar için de savaşıyorum. Bu coronavirüsü ya da her ne diyorsanız onu tamamen yeneceğiz. Burada bazı tedavileri görüyorum ve kendimi iyi hissetmeye başladım" şeklinde konuştu.

"ÖNÜMÜZDEKİ BİRKAÇ GÜN GERÇEK BİR TEST OLACAK"

"Önümüzdeki birkaç gün nasıl olacak bilmiyoruz, sanıyorum gerçek bir test olacak. Bu birkaç gün neler olacağını göreceğiz" ifadelerini kullanan Trump, kendisine parti ayrımı olmaksızın ülke genelinde gösterilen destek karşısında teşekkür borçlu olduğunu vurguladı.

Kendisine Beyaz Saray'da da kalabilme alternatifinin sunulduğunu belirten Trump, "Beyaz Saray'ın içinde hiçbir yere gidemeden, hiç kimseyle konuşamadan, hatta Oval Ofis'e bile gidemeden orada kapalı kalmak istemedim. Bu mücadelede önde olmam gerekirdi. Orada kendimi kapatmak yerine bu sorunla yüzleşmemiz gerekir dedim" ifadelerini kullandı.

Trump eşi Melania Trump'ın, hastalığı kendisinden daha hafif geçirdiğini ve kısa sürede tamamen iyileşeceğini belirtti.

"TRUMP BEYAZ SARAY'DA KALMAK İSTEDİ" İDDİASI

Öte yandan Amerikan medyasına yansıyan ve adı açıklanmayan bir Beyaz Saray yetkilisine dayandırılan bir iddianın, Trump'ın bazı sözleriyle çelişkili olması dikkati çekti.

Söz konusu iddiaya göre, Trump'ın cuma günü hastaneye gitmemek konusunda ısrar ettiği ve doktorlar tarafından zor ikna edildiği bildirildi.

Aynı haberde Trump'ın, Beyaz Saray'da cuma günü doktorları tarafından son anlarda ve zor ikna edildiği, tedaviye Beyaz Saray'da devam etmek istediği iddiası yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2020, 17:01
YORUM EKLE