Trump’ı Şam’a davet et!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, Suriye'ye yaptığı ziyaret sırasında Suriye lideri Beşar Esad’a ABD Başkanı Trump’ı başkent Şam'a konuk etme önerisinde bulunduğu belirtildi

Trump’ı Şam’a davet et!

CiddiGazete- Sputnik'te yer alan habere göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Şam ziyaretiyle ilgili ortaya çıkan bir ayrıntıya göre Putin, Suriye lideri Beşar Esad'a ABD Başkanı Trump'ı konuk etme önerisinde bulundu.

Rossiya-1 televizyonunda sunulan ‘Moskova.Kremlin.Putin' programında, Rusya ve Suriye liderlerinin Şam'da bulunan en eski Rum Ortodoks kiliselerinden biri olan Aziz Meryem Katedrali'ndeyken yaptıkları görüşmenin bir parçası yayınlandı.

Habere göre katedrali ziyaret eden liderler, Hristiyanlık’a Şam'ın kapısında geçtiği kabul edilen Tarsuslu Aziz Pavlus (St. Paul) hakkında konuştu.

PUTİN’DEN ESAD’A: DAVET EDİN, O GELİR!- Efsaneye göre Aziz Pavlus’u, Şam'a giderken gökyüzünden gelen parlak bir ışık kör etti, o anda karşısına çıkan Hz. İsa, yeniden görmeye başlaması için doğrudan piskoposun evine giden yolu takip etmesini söyledi.

Görüşmenin bir anında Beşar Esad, “Eğer Trump bu yoldan gelirse, onun da her şeyi normalleşir” diye şaka yaptı.

Putin ise Suriye liderinin şakasına karşılık olarak, “Düzelir, düzelir. Siz davet edin, o gelir” diye konuştu.

Ardından Beşar Esad, ABD yönetimini kabul etmeye hazır olduğunu ifade etti, Putin ise bu sözleri Trump'a ileteceğine söz verdi.

YORUM EKLE