Türk malı yerine Yunan ürünü

Suudi Arabistan'ın Türk mallarına uyguladığı boykot büyüyor. Riyad'daki süpermarketlerde Türk ürünlerinin bulunduğu raflar boşaldı. Aynı raflara Yunanistan bayrağı asılıp, "Yunan ürünleri gelmiştir" tabelası konuldu

Türk malı yerine Yunan ürünü

CiddiGazete- Suudi Arabistan'daki süpermarketlerde Türkiye'de üretilen ürünler raflardan indirilirken yerine Yunanistan, Mısır ve Fas'ta üretilen ürünler yerleştiriliyor. Riyad'da pek çok süpermarkette Türk ürünlerinin bulunduğu raflara Yunan bayrakları asılarak, "Yeni ürünler gelmiştir" duyurusu yapılıyor.

20 MİLYAR $ İDDİASI

Boykotun ilk resmi duyurusunu attığı bir tweetle yapan Suudi Arabistan Ticaret Odası Başkanı Ajlan Al Ajlan, son yaptığı açıklamada ise boykotun Türkiye'ye 20 milyar dolara mal olacağını iddia etti.

Ajlan, Suudi basınına yaptığı açıklamada, "Türkiye'ye 1.5 milyon turiste mal olacak bu boykotun onlara maliyetinin büyük olacağını düşünüyorum.

Binlerce yatırımcı, turizm sektörü ve ithalat... Ülkedeki her işadamının ve kişinin görevi, hükümetimizi ve insanımızı hedef alan bir ülke ile ilişkiyi kesmektir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2020, 11:58
YORUM EKLE