Zelenski'den küfürlü tehdit

Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaşın 12'inci gününe girilirken Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, "Şehirlerimizi, insanlarımızı vuran, topraklarımızı bombalayan ve roket atan her bir piçi bulacağız" dedi

Zelenski'den küfürlü tehdit

CiddiGazete- Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, ulusa sesleniş konuşması yaparak vatandaşlarından güçlü olmalarını istedi ve Rus askerlerinin Ukrayna'da işledikleri suçlardan dolayı cezalandırılacağını söyledi.

Volodimir Zelenski, "Bugün affetme pazarı. Fakat biz binlerce kurbanı unutmayacağız. Binlerce acı çekeni unutmayacağız. Ve Tanrı da unutmayacak. Bugün değil. Yarın değil. Asla. Affetmek yerine ve yargılanma günü olacak” ifadelerini kullandı.

Ukrinform'un aktardığı konuşmada, "Evleri yıkmanızı affetmeyeceğiz. Bugün Okhmatdyt'te hava savunma sistemimizin düşürdüğü füzenizi unutmayacağız. 500'den fazla bu tür füze bizi vurdu. Ukrayna'nın her yerini insanlarımızı ve çocuklarımızı vurdu" dedi.

Zelenski konuşmasının sonunda ise Rus askerlerini küfürlü ifadelerle tehdit etti: "Şehirlerimizi, insanlarımızı vuran, topraklarımızı bombalayan ve roket atan her bir piçi bulacağız. Dünyada sizin için hiçbir yer huzurlu olmayacak, mezarlık hariç."

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2022, 07:12
YORUM EKLE